Humska

PONIŽAVAJUĆE! Isplivali novi podaci o odlasku Kostića u Milan: Partizanu još manje novca! NAJGORI TRANSFER U ISTORIJI KLUBA

Andrej Kostić u dresu FK Partizan Foto: Srdjan Stevanovic ©/2026 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©
Crno-beli zaradili toliko malo, da bez pomoći države ne bi prošli UEFA monitoring

Podele u FK Partizan kulminirale su prodajom Andreja Kostića u Milan. Maske su pale.

Na jednoj strani Danko Lazović, uz njega Rasim Ljajić i Milka Forcan, na drugoj Predrag Mijatović.

Kao rogovi u vreći - Predrag Mijatović, Rasim Ljajić, Milka Forcan, Danko Lazović Foto: Srdjan Stevanovic ©/2025 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Istina je negde tamo...  

Prodaju fudbalera Andreja Kostića u Milan aktuelno rukovodstvo FK Partizan predstavilo je kao veliku pobedu i način na koji je sklopljena finansijska konstrukcija za prolazak UEFA monitoringa. Na drugoj strani, Predrag Mijatović, potpredsednik kluba za sportska pitanja, objasnio je da nije konsultovan za transfer, jer da jeste nikada ne bi dao svoj glas za tako loš potez. 

O čemu se zapravo radi? Uprava kluba je ponosno predstavila da je Andreja Kostića prodala u Milan za 3.500.000 evra, uz moguće bonuse koji mogu porasto do čak 8.000.000, a oni su vezani za učinak fudbalera. Jedino su prećutali da će oni biti teško ostvarivi, jer Andrej Kostić neće biti priključen prvom timu, već če priliku tražiti igrajući Primaveru za mladu ekipu roso-nera. A, bio je prvi napadač Partizana u prolećnom delu aktuelne sezone.

Detalji sve govore  

E, sad, ono što je istina jeste da sklopljen poslovni aranžman nikako ne ide na ruku FK Partizan, te da je navedena suma više nego upola manja. Kurir je još 29. marta pisao da je Andrej Kostić praktično poklonjen, a ne prodat Milanu. A, sada smo došli do novih detalja, koje objavljujemo.

Transfer Andreja Kostića u Milan je najblaže rečeno užasan po FK Partizan, jer će klub zaraditi svega 1.550.000 evra. Fiksni deo jeste 3,5 miliona evra, ali... Ovako stoje stvari, 5% ide na ime fonda solidarnosti, što iznosi 175.000 evra, zatim sledi provizija agentima od 10 odsto, a u Kostićevom slučaju to je dodatnih 350.000 evra.

Andrej Kostić na meču između IMT i Partizana Foto: Srdjan Stevanovic ©/2025 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Opet pomoć države  

Dalje, Budućnosti iz koje je Andrej Kostić došao ide 15 odsto od naredne prodaje. To u ovom slučaju iznosi 525.000 evra, plus 900.000 evra koliko je fudbaler plaćen Budućnosti. To sve zajedno iznosi 1.950.000 evra. I kada se sve to sabere i oduzme, dođe se do sume sa početka teksta, od 1.550.000 miliona evra, koliko je stvarno pripalo FK Partizan.

I da nije bilo pomoći države od 1.200.000 evra, FK Partizan ni ostvarenim transferom Andreja Kostića ne bi prošao UEFA monitoring. Baš ta suma od strane države Srbije zatvorila je finansijsku konstrukciju za prolaz, ali i omogućila isplatu dvomesečnih primanja svim zaposlenima u klubu, počev od igračkog kadra, do uprave i i svih ostalih.

Da podsetimo, Predrag Mijatović je prilikom potpisivanja ugovora sa Andrejom Kostićem objavio da je otkupna klauzula za njega 20 miliona evra. A, fudbaler je prodat za 1.550.000 evra!

Više očigledno ne mogu zajedno - Danko Lazović i Predrag Mijatović, čelnici FK Partizan Foto: Srdjan Stevanovic ©/2024 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Podele su nepremostive  

Pitanje je samo, kako i na koji način će Partizan proći naredni UEFA monitoring, jer će morati da pronađe sumu nešto manju od 5.000.000 evra, kako bi stekao pravo da se takmiči u evropskim takmičenjima. Verovatno će morati da prodaju dvojicu, ili trojicu igrača, pitanje samo po kojoj ceni. A, i država će pomoći, svakako.

FK Partizan po završetku sezone očekuje burna skupština kluba. Dve suprotstavljene struje oličene u Predragu Mijatoviću i Danku Lazoviću vodiće borbu za svaki od 41 glasa u skupštini kluba. Pitanje je samo, ko će bolje izlobirati i onda voditi klub. Poražena strana moraće da ode...

This browser does not support the video element.

00:14
Andrej Kostić gol na večitom derbiju Izvor: Arena sport 1 Premium